Alpha Yeni Nesil Egzersizler Yeni Nesil Hızlı Okuma Kurs içeriğimizde temel ve geliştirilmiş bir çok egzersiz aracı bulunmaktadır. Öncelikli amacımız göz sağlımızı korumak ve bunun için temel ve gelişmiş Yeni Nesil Egzersizler egzersizleri kullanmak. 20 yıldan fazladır ALPHA olarak üzerinde çalıştığımız bu tecrübe ve bilgi birikimini şimdi sizinle burada paylaşıyoruz. Bu araçlar ile göz kaslarınızı geliştirebilir, Görme Yeni Nesil Egzersizler alanınızı genişletebilir, Algılama Becerilerinizi yükseltebilir, Aktif görme ve algılama yetinizi geliştirebilirsiniz.

TAKİSTOSKOP EGZERSİZİ
Eğitim Platformumuzda 2 farklı takistoskop egzersizi vardır. Biri kelimeleri sabit konumda gösterirken, diğeri Yeni Nesil Egzersizler kelimeleri farklı konumlarda göstererek hem göz kasınızı geliştirir hemde görme çevikliğinizi arttırır.Takistoskop gözün görme çevikliğini arttırma çalışmalarında kullanılan bir araçtır. Bu araç bir metni 10ms Yeni Nesil Egzersizler ile 100ms arasında bir hızla gösterip gözünüzün görme çevikliğini arttırır. Takistoskop çalışmalarınız merkezi veritabanına kayıt edilerek aşama aşama size seviye yükselme imkanı tanır.

GRUPLAMA EGZERSİZİ
Hızlı Yeni Nesil Egzersizler okuma için kelimelere değil kelime gruplarına odaklanmak lazımdır. Bu araç size kelime gruplarına odaklanmayı ve fotoğrafik görmeyi öğretir.Gruplama eğitiminde amaç gözümüzün okuma yaparken kelime grubunun Yeni Nesil Egzersizler ortasına odaklanmasını sağlayıp metni blok halinde görmeyi sağlamaktır. Bu araçta okuma metinleri kategorize edilmiştir ve yaş ve eğitim durumunuza göre dilediğiniz kategorideki metni seçip okumanıza Yeni Nesil Egzersizler imkan vererek sıkılmadan çalışma yapmanız sağlanmıştır. Gruplama çalışmalarınız merkezi veritabanına kayıt edilerek aşama aşama size seviye yükselme imkanı tanır. Gelişim durumu çizelgenizde hangi tarihte kaç Yeni Nesil Egzersizler kelimelik çalışmalar yaptığınızı görebilirsiniz.

GÖLGELEME EGZERSİZİ
Gruplamadan farklı olarak size metnin okunma durumuna göre metnin geri kalanının silinmesi, metnin okunmayan yerlerinin silinmesi vs. gibi ekstra özellikler Yeni Nesil Egzersizler sunar. Bu sayade sadece görmeniz gereken metin bloğuna odaklar.Gölgeleme eğitiminde de amaç gruplama gibi gözümüzün okuma yaparken kelime grubunun ortasına odaklanmasını sağlayıp metni blok halinde Yeni Nesil Egzersizler görmeyi sağlamaktır. Bu araçta okuma metinleri kategorize edilmiştir ve yaş ve eğitim durumunuza göre dilediğiniz kategorideki metni seçip okumanıza imkan vererek sıkılmadan çalışma yapmanız sağlanmıştır.

HIZLI Yeni Nesil Egzersizler OKUMA EGZERSİZİ
Bu araçta okuma metinleri kategorize edilmiştir ve yaş ve eğitim durumunuza göre dilediğiniz kategorideki metni seçip okumanıza imkan vererek sıkılmadan çalışma yapmanız sağlanmıştır.Hızlı Yeni Nesil Egzersizler okuma egzersizleri ile metinler okuyabilir, o anki anlık okuma hızınızı öğrenebilir ve okuma hızınızı sürekli test edebilirsiniz. Bu egzersiz sonuçları merkezi veritabanına kayıt edilerek gelişim Yeni Nesil Egzersizler seviyeniz sürekli takip edilir. Ayrıca görme sorunlarına karşı font büyüklüğünü kendiniz ayarlayabilirsiniz.

ANLAMA EGZERSİZİ
Bu egzersiz sonuçları merkezi veritabanına kayıt edilerek gelişim seviyeniz sürekli takip edilir.Anlama Yeni Nesil Egzersizler egzersizi ile okuduğunuz metinleri anlayıp anlamadığınız test edilir. Size rasgele veya seçtiniz metin okutularak okuma sonunda metinle ilgili anlama soruları sorulur. Sorulara verdiğiniz cevaplara göre Yeni Nesil Egzersizler anlama oranınız tespit edilir.

GÖZ KASLARINI GELİŞTİRME EGZERSİZİ
Göz kaslarını geliştirme egzersizi ile göz kaslarınız geliştirilir. Ekranda size bir şekil gösterierek o şekli gözlerinizde takip etmeniz Yeni Nesil Egzersizler istenir. Gün geçtikçe göz kaslarınızın çevikliği ve hızının arttığınız farkedeceksiniz.

İKİZ GÖRME EGZERSİZİ
Bu çalışma gözün bir noktaya odaklandığında daha geniş bir alanı görmesini sağlar. Bir Yeni Nesil Egzersizler noktaya baktığımız an ne kadar çok kelime görebiliyorsak o kadar hızlı okuruz.

METRONOM EGZERSİZİ
Metronom çalışması göz kaslarınızın gelişmesinin yanısıra gözünüzü hızlı okuma teknikleriya alıştırır.

KELİME AYIRT Yeni Nesil Egzersizler EDEBİLME EGZERSİZİ
Özellikle disleksi rahatsızlığı bulunan öğrencilerimize yönelik hazırladığımız bu egzersiz ile disleksi rahatsızlığı olan öğrencilerimiz kendilerini geliştirebilirler. Günlük hayatta en büyük sıkıntımız birbirine çok Yeni Nesil Egzersizler benzer kelimeleri ayırt edemememizdir. Bu çalışma ile beynimizin kelimeleri ayırt edebilme özelliğini ve dikkat kalibiyetini geliştirebiliriz.

HARF SAYMACA EGZERSİZİ
Özellikle disleksi rahatsızlığı bulunan öğrencilerimize yönelik hazırladığımız Yeni Nesil Egzersizler bu egzersiz ile disleksi rahatsızlığı olan öğrencilerimiz kendilerini geliştirebilirler. Bu araç size hızlı algılamayı, ayırt etmeyi, işlem yapmayı ve yapılan işlem sonucunu akılda tutmayı sağlar.

OYUNLAR


Yeni Nesil Egzersizler />

Hızlı okumamızı ve hafıza kullanımını geliştiren onlarca oyun

Alpha Yeni Nesil Nedir?Yeni Nesil Egzersizler